KURALLAR ve Hizmet şartları

Bu web sitesi MasterFOTOTIM – MÜGE Tic. Ltd. tarafından işletilmektedir. Site genelinde “biz”, “biz” ve “bizim” terimleri MasterFOTOTIM’i ifade etmektedir.
MasterFOTOTIM, burada belirtilen tüm hükümleri, koşulları, politikaları ve bildirimleri kabul etmeniz şartıyla, bu siteden size, kullanıcıya sunulan tüm bilgiler, araçlar ve hizmetler dahil olmak üzere bu web sitesini sunmaktadır.
Sitemizi ziyaret ederek ve / veya bizden bir şey satın alarak, “Hizmetimize” katılırsınız ve bu ek şartlar ve koşullar ve politikalar dahil olmak üzere aşağıdaki hüküm ve koşullara (“Hizmet Şartları”, “Şartlar”) bağlı kalmayı kabul edersiniz. burada atıfta bulunulan ve / veya site ile mevcut. Bu Hizmet Şartları, tarayıcılar, satıcılar, müşteriler, tüccarlar ve / veya içerik katkıda bulunan kullanıcılar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sitenin tüm kullanıcıları için geçerlidir.

Lütfen web sitemize erişmeden veya kullanmadan önce bu Hizmet Koşullarını dikkatlice okuyun. Sitenin herhangi bir bölümüne erişerek veya kullanarak, bu Hizmet Koşullarına bağlı kalmayı kabul edersiniz.
Bu sözleşmenin tüm hüküm ve koşullarını kabul etmiyorsanız, web sitesine erişemez veya herhangi bir hizmeti kullanamazsınız.
Bu Hizmet Koşulları kural olarak kabul edilirse, kabul açıkça bu Hizmet Koşulları ile sınırlıdır.

Mevcut siteye eklenen tüm yeni özellikler veya araçlar da Hizmet Koşullarına tabi olacaktır. Hizmet Koşullarının en güncel sürümünü bu sayfada istediğiniz zaman inceleyebilirsiniz.
Web sitemizde güncellemeler ve / veya değişiklikler yayınlayarak bu Hizmet Koşullarının herhangi bir bölümünü güncelleme, değiştirme veya değiştirme hakkını saklı tutarız.
Değişiklikler için bu sayfayı periyodik olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.
Herhangi bir değişikliğin yayınlanmasının ardından web sitesini kullanmaya veya siteye erişmeye devam etmeniz, bu değişikliklerin kabul edildiği anlamına gelir.

BÖLÜM 1 – GENEL ŞARTLAR

Herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle herhangi birine hizmet vermeyi reddetme hakkımızı saklı tutuyoruz.  Kredi kartı bilgileri, ağlar üzerinden aktarım sırasında her zaman şifrelenir.
Tarafımızca açık yazılı izin alınmaksızın, Hizmetin herhangi bir bölümünü, Hizmetin kullanımını veya Hizmete veya hizmetin sağlandığı web sitesindeki herhangi bir kişiye erişmemeyi, çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, yeniden satmamayı veya istismar etmemeyi kabul edersiniz.
Bu sözleşmede kullanılan başlıklar yalnızca kolaylık sağlamak için dahil edilmiştir ve bu Koşulları sınırlamayacak veya başka şekilde etkilemeyecektir.

Bu sitede sunulan bilgilerin doğru, eksiksiz veya güncel olmaması durumunda sorumluluk kabul etmiyoruz.
Bu sitedeki materyaller yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve birincil, daha doğru, daha eksiksiz veya daha zamanlı bilgi kaynaklarına danışmadan karar vermek için tek dayanak olarak kullanılmamalıdır. Bu sitedeki içeriğe güvenmenin riski size aittir.

Bu sitenin içeriğini istediğimiz zaman değiştirme hakkımız saklıdır, ancak sitemizdeki herhangi bir bilgiyi güncelleme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemizdeki değişiklikleri izlemenin sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul ediyorsunuz.

Bu Hizmet Şartları’nı kabul ederek, 18 yaşından büyük olduğunuzu,  ikamet ettiğiniz eyalet veya ilde reşit olduğunuzu ve bize rıza verdiğinizi beyan etmiş olursunuz.

Ürünlerimizi herhangi bir yasa dışı veya yetkisiz amaç için kullanamazsınız veya Hizmetin kullanımında, yargı alanınızdaki herhangi bir yasayı (telif hakkı yasaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ihlal edemezsiniz. Herhangi bir solucan veya virüs ya da yıkıcı nitelikte herhangi bir kod iletmemelisiniz.
Koşullardan herhangi birinin ihlali , Hizmetlerinizin derhal feshedilmesine neden olacaktır.

BÖLÜM 2 – HİZMET VE FİYATLARDA DEĞİŞİKLİKLER
Ürünlerimizin fiyatları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.
Herhangi bir zamanda herhangi bir bildirimde bulunmaksızın Ürün ve/veya Hizmeti (veya herhangi bir bölümünü veya içeriğini) değiştirme veya sona erdirme hakkını saklı tutarız.
Hizmette herhangi bir değişiklik, fiyat değişikliği, askıya alma veya durdurma durumundan size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu olmayacağız.

BÖLÜM 3 – ÜRÜNLER VEYA HİZMETLER

Belirli ürünler veya hizmetler, yalnızca web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak mevcut olabilir. Bu ürünler veya hizmetler sınırlı miktarlara sahip olabilir ve  İade Politikamıza gereği iade veya değişim kabul edilmemektedir.
Mağazada görünen ürünlerimizin renklerini ve resimlerini olabildiğince doğru bir şekilde sergilemek için her türlü çabayı gösterdik. Bilgisayar monitörünüzün herhangi bir rengin görüntüsünün doğru olacağını garanti edemeyiz.
Ürünlerimizin veya Hizmetlerimizin satışını herhangi bir kişiye, coğrafi bölgeye veya yargı alanına sınırlama hakkını saklı tutarız, ancak bununla yükümlü değiliz. Bu hakkı duruma göre kullanabiliriz. Sunduğumuz herhangi bir ürün veya hizmetin miktarlarını sınırlama hakkımız saklıdır. Tüm ürün açıklamaları veya ürün fiyatlandırması, tamamen bizim takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir ürünü herhangi bir zamanda durdurma hakkımız saklıdır. Bu sitede yapılan herhangi bir ürün veya hizmet için yapılan herhangi bir teklif, yasaklandığı yerlerde geçersizdir.
Satın aldığınız veya edindiğiniz herhangi bir ürün, hizmet, bilgi veya diğer materyalin kalitesinin beklentilerinizi karşılayacağını veya Hizmetteki herhangi bir hatanın düzeltileceğini garanti etmiyoruz.

-İNDİR tercihiyle satın alınacak fotoğraflar yalnızca bireysel kullanım içindir ve müşteri farklı amaç için kullanamaz .Aksi kullanımlarda fotoğrafçının  tazminat hakkı doğar.  İNDİR seçeneğiyle alım yapacak müşteriler; reklam ve ticari amaçlı; dergi, cd veya kitap kapakları, web siteleri, pazarlama materyalleri, telefonlar için arka plan duvar kağıtları vb. kullanım amaçları ile İNDİRDİĞİ FOTOĞRAFI KULLANAMAZ ve alım esnasında bu tarz amaçlarla kullanamayacakları konusunda uyarılır. İndirerek satın alım sonrasında ticari amaçlı kullanımlar tespit edilirse, müşteriden tazminat talep hakkı fotoğrafçıya aittir.

– İndirilen fotoğrafı ticari amaçla  kullanmak isteyen Müşteri; reklam ve ticari amaçlı kullanımlar; dergi, cd veya kitap kapakları, web siteleri, pazarlama materyalleri, telefonlar için arka plan duvar kağıtları vb. için fotoğraf lisanslama talepleri için info@masterfototim.com ile iletişime geçer. Bu tarz talepler için pro üye fotoğrafçımızla iletişime geçip yeni fiyat belirlemesine ek bir anlaşma yapılarak lisanslı indirim şeklinde satış yapılabilir. Aksi kullanımlarda fotoğrafçının  tazminat hakkı doğar. 

BÖLÜM 4 – FATURA VE HESAP BİLGİLERİNİN DOĞRULUĞU

Bize verdiğiniz herhangi bir siparişi reddetme hakkımız saklıdır. Kişi başına, hane başına veya sipariş başına satın alınan miktarları tamamen kendi takdirimize bağlı olarak sınırlayabilir veya iptal edebiliriz. Bu kısıtlamalar, aynı müşteri hesabı tarafından veya altında verilen siparişleri, aynı kredi kartını ve / veya aynı fatura ve / veya teslimat adresini kullanan siparişleri içerebilir. Bir siparişte değişiklik yapmamız veya siparişi iptal etmemiz durumunda, siparişin verildiği sırada verilen e-posta ve / veya fatura adresi / telefon numarası ile iletişime geçerek sizi bilgilendirmeye çalışabiliriz.
Mağazamızda yapılan tüm satın alma işlemleri için güncel, eksiksiz ve doğru satın alma ve hesap bilgileri sağlamayı kabul edersiniz.İşlemlerinizi tamamlayabilmemiz ve gerektiğinde sizinle iletişim kurabilmemiz için hesabınızı ve e-posta adresiniz dahil diğer bilgileri derhal güncellemeyi kabul edersiniz.

BÖLÜM 5 – İSTEĞE BAĞLI YENİLİKLER

Ayrıca gelecekte web sitesi aracılığıyla yeni hizmetler ve / veya özellikler sunabiliriz (yeni araçların ve kaynakların piyasaya sürülmesi dahil). Bu tür yeni özellikler ve / veya hizmetler de bu Hizmet Koşullarına tabi olacaktır.

BÖLÜM 6 – KULLANICI GÖRÜŞLERİ, GERİ BİLDİRİM VE DİĞER SUNUMLAR

İsteğimiz üzerine, belirli özel gönderimler (örneğin yarışma girişleri) gönderirseniz veya bizden talep etmeden yaratıcı fikirler, öneriler, öneriler, planlar veya diğer materyalleri çevrimiçi, e-posta, posta yoluyla veya başka bir şekilde gönderirsiniz. (toplu olarak ‘yorumlar’), bize ilettiğiniz yorumları herhangi bir zamanda herhangi bir kısıtlama olmaksızın düzenleyebileceğimizi, kopyalayabileceğimizi, yayınlayabileceğimizi, dağıtabileceğimizi, tercüme edebileceğimizi ve başka bir şekilde kullanabileceğimizi kabul edersiniz.

Herhangi bir yorumu gizli tutmak ,herhangi bir yorum için tazminat ödemek; veya  herhangi bir yoruma yanıt vermek için yükümlülüğümüz yoktur ve olmayacaktır.
Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak belirlediğimiz içeriği yasadışı, saldırgan, tehdit edici, iftira niteliğinde, iftira niteliğinde, pornografik, müstehcen veya başka bir şekilde sakıncalı olduğunu veya herhangi bir tarafın fikri mülkiyetini veya bu Hizmet Koşullarını ihlal ettiğini belirlediğimiz içeriği izleme, düzenleme veya kaldırma yükümlülüğümüz yoktur. .

Yorumlarınızın telif hakkı, ticari marka, mahremiyet, kişilik veya diğer kişisel veya mülkiyet hakları dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın hakkını ihlal etmeyeceğini kabul edersiniz.

 Ayrıca yorumlarınızın iftira niteliğinde veya başka bir şekilde yasadışı, küfürlü veya müstehcen materyal içermeyeceğini veya Hizmetin veya ilgili herhangi bir web sitesinin çalışmasını herhangi bir şekilde etkileyebilecek herhangi bir bilgisayar virüsü veya başka kötü amaçlı yazılım içermeyeceğini kabul edersiniz.
Yanlış bir e-posta adresi kullanamaz, kendinizden başka biri gibi davranamaz veya herhangi bir yorumun kaynağı konusunda bizi veya üçüncü tarafları yanlış yönlendiremezsiniz. Yaptığınız yorumlardan ve bunların doğruluğundan yalnızca siz sorumlusunuz. Sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın gönderdiği yorumlardan hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.

BÖLÜM 7 – KİŞİSEL BİLGİLER

Mağaza aracılığıyla kişisel bilgilerinizi göndermeniz Gizlilik Politikamıza tabidir. Gizlilik Politikamızı bölümünde inceleyebilirsiniz.

BÖLÜM 8 – HATALAR, YANLIŞLIKLAR VE İHMALLER

Bazen sitemizde veya Hizmette, ürün açıklamaları, fiyatlandırma, promosyonlar, teklifler, ürün nakliye ücretleri, nakliye süreleri ve kullanılabilirlik ile ilgili olabilecek yazım hataları, yanlışlıklar veya eksiklikler içeren bilgiler olabilir.
Herhangi bir zamanda önceden bildirimde bulunmaksızın (siparişinizi verdikten sonra da dahil olmak üzere) Hizmetteki veya ilgili herhangi bir web sitesindeki herhangi bir bilginin yanlış olması durumunda herhangi bir hatayı, yanlışlığı veya ihmalleri düzeltme ve bilgileri değiştirme veya güncelleme veya siparişleri iptal etme hakkını saklı tutarız.
Yasaların gerektirdiği durumlar dışında, fiyatlandırma bilgileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmetteki veya ilgili herhangi bir web sitesindeki bilgileri güncelleme, değiştirme veya açıklama yükümlülüğümüz yoktur. Hizmette veya ilgili herhangi bir web sitesinde uygulanan belirli bir güncelleme veya yenileme tarihi, Hizmetteki veya ilgili herhangi bir web sitesindeki tüm bilgilerin değiştirildiğini veya güncellendiğini belirtmek için anlaşılmamalıdır.

BÖLÜM 9 – YASAKLANMIŞ KULLANIMLAR

Hizmet Koşullarında belirtilen diğer yasaklara ek olarak, siteyi veya içeriğini aşağıdaki durumlarla ilgili kullanmanız yasaktır:
(a) herhangi bir yasadışı amaç için;
(b) başkalarını yasadışı eylemlerde bulunmaya veya bunlara katılmaya teşvik etmek;
(c) herhangi bir uluslararası, federal, eyalet veya devlet yönetmeliğini, kurallarını, yasalarını veya yerel yönetmelikleri ihlal etmek;
(d) fikri mülkiyet haklarımızı veya başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek ;
(e) cinsiyet, cinsel yönelim, din, etnik köken, ırk, yaş, ulusal köken veya engelliliğe dayalı olarak taciz etmek, taciz etmek, hakaret etmek, zarar vermek, karalamak, iftira etmek, aşağılamak, sindirmek veya ayrımcılık yapmak;
(f) yanlış veya yanıltıcı bilgi vermek;
(g) Hizmetin veya herhangi bir ilgili web sitesinin, diğer web sitelerinin veya İnternetin işlevselliğini veya çalışmasını etkileyecek herhangi bir şekilde kullanılacak veya kullanılabilecek virüsleri veya diğer kötü amaçlı kod türlerini yüklemek veya iletmek;
(h) başkalarının kişisel bilgilerini toplamak veya takip etmek;
(i) spam, kimlik avı,  bahane, örümcek, tarama veya kazıma;
(j) müstehcen veya ahlaka aykırı herhangi bir amaç için; veya
(k) Hizmetin veya ilgili herhangi bir web sitesinin, diğer web sitelerinin veya İnternetin güvenlik özelliklerine müdahale etmek veya bunları aşmak.
Yasaklanmış kullanımlardan herhangi birini ihlal ettiğiniz için Hizmeti veya ilgili herhangi bir web sitesini kullanımınızı sona erdirme hakkını saklı tutuyoruz.

BÖLÜM 10 – GARANTİLERİN REDDİ; SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI
Hizmetimizi kullanımınızın kesintisiz, zamanında, güvenli veya hatasız olacağını garanti etmiyoruz, bildirmiyoruz veya garanti etmiyoruz.
Hizmeti kullanımınızın veya kullanamamanızın riskinin tamamen size ait olduğunu açıkça kabul ediyorsunuz.
Zaman zaman hizmeti süresiz olarak kaldırabileceğimizi veya herhangi bir zamanda size bildirimde bulunmadan hizmeti iptal edebileceğimizi kabul ediyorsunuz.
Hizmetin kullanımından elde edilebilecek sonuçların doğru veya güvenilir olacağını garanti etmiyoruz.

BÖLÜM 11 – BÖLÜNEBİLİRLİK

Bu Hizmet Koşullarının herhangi bir hükmünün yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğunun belirlenmesi durumunda, söz konusu hüküm yine de yürürlükteki yasaların izin verdiği en geniş kapsamda uygulanabilir olacak ve uygulanamaz kısım bu Hükümlerden ayrılmış sayılacaktır. Hizmet, bu tür bir belirleme, kalan diğer hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

BÖLÜM 12 – FESİH

Fesih tarihinden önce ortaya çıkan tarafların yükümlülükleri ve yükümlülükleri, bu sözleşmenin tüm amaçlarla feshedilmesinden sonra da geçerliliğini koruyacaktır.
Bu Hizmet Şartları, siz veya bizim tarafımızdan feshedilmediği sürece geçerlidir. Hizmetlerimizi artık kullanmak istemediğinizi bize bildirerek veya sitemizi kullanmayı bıraktığınızda bu Hizmet Koşullarını istediğiniz zaman feshedebilirsiniz.
Kendi kararımıza göre, başarısız olursanız veya bu Hizmet Koşullarının herhangi bir hükmüne veya hükmüne uymadığınızdan şüphelenirsek, bu sözleşmeyi herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın feshedebiliriz ve ödenmesi gereken tüm tutarlardan sorumlu olmaya devam edersiniz. fesih tarihine kadar ve dahil; ve / veya buna göre Hizmetlerimize (veya herhangi bir kısmına) erişiminizi reddedebilir.

BÖLÜM 13 – TÜM ANLAŞMA

Bu Hizmet Koşullarının herhangi bir hakkını veya hükmünü kullanmamamız veya uygulamamamız, söz konusu hak veya hükümden feragat teşkil etmeyecektir.
Bu Hizmet Şartları ve bizim tarafımızdan bu sitede veya Hizmet ile ilgili olarak yayınlanan tüm politikalar veya çalışma kuralları sizinle aramızdaki tüm anlaşmayı ve anlayışı oluşturur ve Hizmet kullanımınızı yönetir, önceki veya eş zamanlı anlaşmaların, iletişimlerin ve tekliflerin yerini alır. sözlü veya yazılı, sizinle aramızda (Hizmet Koşullarının önceki sürümleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere). Bu Hizmet Koşullarının yorumlanmasındaki herhangi bir belirsizlik, taslağı hazırlayan tarafa karşı yorumlanmayacaktır.

BÖLÜM 14 – PRO ÜYELİK
-18 yaş üstü herkes pro üye olabilir, pro üyelik satın alabilir.18 yaş altı pro üye abonelikleri iptal edilir.
-Pro üyeliğe geçen her fotoğrafçı/sanatçı MasterFOTOTIM fotoğrafçı profiline sahip olur.
-Pro üyeler Fototim EDİTÖR olmak için ayrıca ek ödeme yaparak editörlük görevi de yapabilirler. Pro üye 6 aylık Fototim Editörlük görevini başarıyla tamamladığındaMASTERFOTOTİM EDİTÖR lük yapma hakkı kazanabilir (kurallar dahilinde).
– Uyarı: 6 aylık FOTOTIM EDITÖR lük satın aldığınızda ProÜye lik için ödeme yapmanıza gerek kalmayacaktır. Eğer önce 12 aylık Pro üyelik satın aldıysanız 6 aylık FOTOTIM EDITOR lük süresi kadar pro üyeliğiniz e ek olarak 6 ay pro üyeliğiniz ücretsiz uzatılacaktır.

-Pro üye sitemize her gün 3 fotoğraf yükleme hakkına sahiptir. PRO üye olduğunuzda editör/küratörlere her gün 3 adet fotoğraf yükleyebileceğinizi kabul edersiniz. Daha fazla adette fotoğraf yüklemeniz durumunda ek ödemelerle üyeliğinizi yükseltmek zorunda kalacağınızı bilmektesiniz ve ek ödeme yapmayı kabul etmiş olursunuz.
-Siteye kural dışı fazla adette fotoğraf yüklendiğinde doğacak ek ödemeleri yapmadığınızda ilk uyarıdan sonra ödeme gerçekleşmezse ve sonraki ilk tekrarında üyelik haklarınızı kaybedeceğinizi kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.
-Editörlerimiz tarafından seçilen, onaylanan fotoğraflarınız ana sayfada ve/veya galerimizde yayınlanacaktır.
-Pro üye; fotoğraflarına FOTOKRİTİK detaylı yorumlar almak için başvurabilir, fotoğraflarının galeride, fotokritikte yayınlanmasına/ yorumlanmasına onay ve izin verebilir.
-Pro Üye; mağazaya fotoğraf satış seçimi için fotoğraf gönderebilir. Pro üye fotoğraflarının galeride satışına onay ve izin verebilir, fotoğraflarını kurallar dahilinde galeride satabilir. Fotoğrafını satmak için Muge Ltd.Şti.(MasterFOTOTIM.com)’e yetki verebilir. Galeriden fotoğraf satın alabilir.
-Fotoğraflarınızı önerilen çözünülükler dışında yüklemeniz  halinde seçim hakkınızı kaybedeceğinizi kabul etmektesiniz.
-MasterFOTOTIM’e gönderdiğiniz fotoğraflarınızın kendi filigranlarınızı veya telif haklarınızı eklemeniz halinde ve/veya herhangi bir kolaj içerdiğinde seçim hakkınızı kaybedeceğinizi kabul etmektesiniz.
-Editör/küratörlerimiz fotoğrafınızı seçtiğinde fotoğrafınız hem galeride hem de Mağaza’da  yayınlanacaktır .
-Pro üye Masterfototim.com daki yarışmalara kurallara uyarak fotoğraflarını gönderebilir/katılabilir.
-Pro üye olduğunuzda Fotoğrafçı Kimlik  başlıklarından FotoTIM ünvanı ile başlarsınız.
-Pro üye; Her editör seçiminde, mağazamızda her fotoğraf satışınızda veya yarışmalarımızda derece yaparak prestij puanı kazanabilir. Pro üye bir takvim yılında topladığı prestij puanlarınla başarılı olursa, sonraki yıl bir üst FotoTIM Fotoğrafçı Kimlik başlığına sahip olabilir.
-FotoTIM Fotoğrafçı Kimlik başlıklarına sahip olmak tercihe bağlıdır, zorunlu değildir.FOTOTIM Fotoğrafçı kimlik başlıkları:
–   FotoTIM Ünvanı (Fotoğrafçı)
– AFotoTIM Ünvanı (Sanatçı)
– EFotoTIM Ünvanı (Mükemmellik)
– MFotoTIM Ünvanı (Ustalık)
– Editör/küratörlerimiz fotoğrafınızı seçtiğinde fotoğrafınız mağazamızda satılacaktır.Satıştan vazgeçme hakkınız en geç 48 içinde geçerli olacaktır. Satıştan vazgeçerseniz, iptal başvuru saatinizden itibaren 48 saat içinde gerçekleşebilecek satışlar için bu süre dolana kadar iptal başvurunuz satışa engel teşkil etmeyecektir.
-Puanlama sistemimizde özel unvanı kazanabilirsiniz.Yüklediğiniz fotoğrafın editör/küratörlerimizce her seçiminde ve mağazadaki her satışında prestij puanı kazanacaksınız. Puanlama sistemimizde mağaza için:
Mağazadaki sergi için editörün seçimi (fotoğraf başına)>>50 puan
Mağazada satışı fiili olarak gerçekleşmiş fotoğraf (fotoğraf başına)     >>100 puan kazanırsınız

-Üyenin mağazadaki fotoğrafı için fiyatlandırma sistemi: MAGAZAYA Satış seçimi için fotoğraf gönderirken onaylanacak; Formdaki “Fotoğrafınızın satışından ne kadar kazanmayı hedefliyorusunuz?” sorusuna verdiğiniz cevap MasterFOTOTIM için fotoğrafınızın telif hakkı maliyet fiyatını belirleyecektir.
Buna göre telif hakkı maliyeti+ek baskı maliyetleri+satış vergileri+kargo+kredi kartı komisyon+eft masrafı vb dahil edilerek satış fiyatı hesaplanarak mağaza için fiyatlama yapılacaktır.Unutmayın kazanmayı hedeflediğiniz fiyata yansıyacak/kanunen doğacak vergiler siz ödersiniz. Kazancınıza yönelik vergiler üyeye aittir.

ProÜye Fotoğraf yükleme seçeneklerinde belirtilen fiyatlamalardan birini seçebilir. Fotoğrafınıza ideal fiyatı belirlemek için “MasterFototim belirlesin.” seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu seçiminizde, fiyatlandırma küratörlerce yine listede yer alan telif hakkı maliyet fiyatlamalarından biriyle yapılacaktır.

-Satış fiyatını MasterFototim belirlesin. Seçeneğini seçerseniz;  MasterFOTOTIM satış istatistiklerine göre en fazla satış alabilecek en yüksek fiyatı belirlemesini kabul etmiş olursunuz. Bu onayı vererek kazanacağınız miktara itiraz etmeyeceğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.

-Satış gerçekleştiğinde satış sonrası pro üye fotoğrafçının e-posta adresine satış mesajı gönderiyoruz. Fotoğraf satışlarından elde edilen kâr üye fotoğrafçı Cari Hesabına işlenir ve hesabına kaydedilir.
-MasterFOTOTIM tarafından satışlar yapıldıkça Pro fotoğrafçının cari hesabında biriken toplam minimum tutar olan 500TL’ye ulaştığında en geç 15 iş gününde gerekli resmi evraklar tarafınıza gönderilecek ve onaylar sonrasında banka hesabınıza eft ile ödeme gönderilecektir. Kazancınız minimum 500TL tutarına  ulaşamadıysanız, mevcut bakiyeniz Cari Hesapta beklemeye devam edecektir.
MasterFOTOTIM sitesi kurallarını kabul ederken Şunları beyan ve taahhüt etmektesiniz:
-Hesabınıza yüklenen her türlü Görsel İçeriğin fotoğrafı sizin tarafınızdan çekildiğini kabul etmektesiniz.

-Siteye gönderdiğiniz fotoğraftaki tüm Görsel İçeriğin tüm telif hakları da dahil olmak üzere tüm hakların sahibi veya yetkili temsilcisi olduğunuzu beyan ve taahhüt etmektesiniz.
– Bu sözleşmeyi imzalamak; MasterFOTIM ile Görsel İçerik üzerindeki haklarınızı paylaştığınızı, satış için yetki verdiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.

– MasterFOTOTIM tarafından sitede satışın tasarlandığı gibi yapılmasında Görsel İçeriğin fotoğrafınızda kullanımı ile; fotoğrafınızın  tam yetki sahibi ve tam hak sahibi olduğunuzu ve bağlantılı olarak başka herhangi bir kişiden daha fazla izin veya ödeme yapılmasına gerek olmadığını beyan ve taahhüt etmektesiniz. Aksi durumlarda sorumluluğun fotoğrafçıya/size ait olduğunu kabul etmektesiniz.

– Görsel İçeriği MasterFOTIM’e göndererek diğer taraflarla herhangi bir sözleşmeyi ihlal etmiyorsunuz; Görsel İçerik, herhangi bir kişiyi karalamıyor ve herhangi bir kişinin telif hakkını, manevi haklarını, tanıtım haklarını, mahremiyet haklarını veya diğer herhangi bir hakkını ihlal etmediğini veya herhangi bir kanunu, yargı veya hükümet kararını ihlal etmediğini beyan ve taahhüt etmektesiniz.


-MasterFOTOTIM, Koşulları ihlal etmeniz dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir nedenle kurallara aykırı durumlarda; tüm hizmetleri ve / veya MasterFOTOTIM hesabınızı derhal feshedebilir veya askıya alabilir. Hesabınızın feshi üzerine, hizmetleri kullanma hakkınız derhal sona erecektir.


– Hükümler, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın uygulanabilecektir, TC kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır. Uluslararası Mal Satışına İlişkin Birleşmiş Milletler Konvansiyonu geçerli değildir ve açıkça hariç tutulmuştur.


– Bu Hizmet Şartları ve size Hizmet sağladığımız her türlü ayrı anlaşma TC  kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır. Web sitemize güncellemeler ve değişiklikler göndererek bu Hizmet Koşullarının herhangi bir bölümünü kendi takdirimize bağlı olarak güncelleme, değiştirme veya değiştirme hakkını saklı tutarız. Değişiklikler için web sitemizi periyodik olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu Hizmet Koşullarında yapılan herhangi bir değişikliğin yayınlanmasının ardından web sitemizi veya Hizmetimizi kullanmaya devam etmeniz veya bunlara erişiminiz, bu değişikliklerin kabul edildiği anlamına gelir.

-MasterFOTOTIM e üye, pro üye ve editör olduğunuzda, fotoğraf yüklediğinizde tüm kuralları okuyup anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.

BÖLÜM 15 – MAĞAZA KURALLARI

MasterFOTOTIM sitesi MAĞAZA kurallarını kabul ederken Şunları beyan ve taahhüt etmektesiniz:
-Hesabınıza yüklenen her türlü Görsel İçeriğin fotoğrafı sizin tarafınızdan çekildiğini kabul etmektesiniz.
-Siteye gönderdiğiniz fotoğraftaki tüm Görsel İçeriğin tüm telif hakları da dahil olmak üzere tüm hakların sahibi veya yetkili temsilcisi olduğunuzu beyan ve taahhüt etmektesiniz.
– Bu sözleşmeyi imzalamak; MasterFOTIM ile Görsel İçerik üzerindeki haklarınızı paylaştığınızı, satış için yetki verdiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.
– MasterFOTOTIM tarafından sitede satışın tasarlandığı gibi yapılmasında Görsel İçeriğin fotoğrafınızda kullanımı ile; fotoğrafınızın  tam yetki sahibi ve tam hak sahibi olduğunuzu ve bağlantılı olarak başka herhangi bir kişiden daha fazla izin veya ödeme yapılmasına gerek olmadığını beyan ve taahhüt etmektesiniz. Aksi durumlarda sorumluluğun fotoğrafçıya/size ait olduğunu kabul etmektesiniz.
– Görsel İçeriği MasterFOTIM’e göndererek diğer taraflarla herhangi bir sözleşmeyi ihlal etmiyorsunuz;
– Görsel İçerik, herhangi bir kişiyi karalamıyor ve herhangi bir kişinin telif hakkını, manevi haklarını, tanıtım haklarını, mahremiyet haklarını veya diğer herhangi bir hakkını ihlal etmediğini veya herhangi bir kanunu, yargı veya hükümet kararını ihlal etmediğini beyan ve taahhüt etmektesiniz..
-MasterFOTOTIM, Koşulları ihlal etmeniz dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir nedenle kurallara aykırı durumlarda; tüm hizmetleri ve / veya MasterFOTIM hesabınızı derhal feshedebilir veya askıya alabilir. Hesabınızın feshi üzerine, hizmetleri kullanma hakkınız derhal sona erecektir.
– Hükümler, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın uygulanabilecektir, TC kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır. Uluslararası Mal Satışına İlişkin Birleşmiş Milletler Konvansiyonu geçerli değildir ve açıkça hariç tutulmuştur.
-18 yaş üstü herkes üye olabilir. Üyeler fotoğraflarının satışına onay ve izin verebilir, fotoğrafını satmakta Muge Ltd.Şti.(MasterFOTOTIM)’e yetki verebilir ve/veya fotoğraf satın alabilir. 18 yaş altı abonelikler iptal edilir.
-PRO üye olduğunuzda editör/küratörlere her gün bir adet fotoğraf yükleyebileceğinizi kabul edersiniz. Daha fazla adette yüklemeniz durumunda ek ödemelerle üyeliğinizi yükseltmek zorunda kalacağınızı bilmektesiniz ve ek ödeme yapmayı kabul etmiş olursunuz.
-Siteye MAĞAZAYA kural dışı fazla adette fotoğraf yüklendiğinde doğacak ek ödemeleri yapmadığınızda ilk uyarıdan sonra ödeme gerçekleşmezse ve sonraki ilk tekrarında üyelik haklarınızı kaybedeceğinizi kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.
-Her gün yüklediğiniz fotoğrafların editör/küratörlerin seçimlerinde başarılı olan fotoğraflarınızın satışı için Muge LTD ŞTI ve/veya MASTERFOTOTIM’e yetki verdiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.
-Fotoğraflarınızı önerilen çözünürlükler dışında yüklemeniz (Min. 7MB – Maks. 10 MB ve 300dpi) halinde seçim hakkınızı kaybedeceğinizi kabul etmektesiniz.
-MasterFOTIM’e gönderdiğiniz fotoğraflarınızın kendi filigranlarınızı veya telif haklarınızı eklemeniz halinde ve/veya herhangi bir kolaj içerdiğinde seçim hakkınızı kaybedeceğinizi kabul etmektesiniz.
-Editör/küratörlerimiz fotoğrafınızı seçtiğinde fotoğrafınız hem galeride hem de Mağaza’da  yayınlanacaktır .
-Editör/küratörlerimiz fotoğrafınızı seçtiğinde fotoğrafınız mağazamızda satılacaktır.Satıştan vazgeçme hakkınız en geç 48 içinde geçerli olacaktır. Satıştan vazgeçerseniz, iptal başvuru saatinizden itibaren 48 saat içinde gerçekleşebilecek satışlar için bu süre dolana kadar iptal başvurunuz satışa engel teşkil etmeyecektir.
-Puanlama sistemimizde özel unvanı kazanabilirsiniz.Yüklediğiniz fotoğrafın editör/küratörlerimizce her seçiminde ve mağazadaki her satışında prestij puanı kazanacaksınız. Puanlama sistemimizde mağaza için:
Mağazadaki sergi için editörün seçimi (fotoğraf başına)>>50 puan
Mağazada satışı
fiili olarak gerçekleşmiş fotoğraf (fotoğraf başına)     >>100 puan kazanırsınız

-Üyenin mağazadaki fotoğrafı için fiyatlandırma sistemi:

-Formdaki “Fotoğrafınızın satışından ne kadar kazanmayı hedefliyorusunuz?” sorusuna verdiğiniz cevap MasterFOTOTIM için fotoğrafınızın telif hakkı maliyet fiyatını belirleyecektir.
Buna göre telif hakkı maliyeti+ek baskı maliyetleri+satış vergileri+kargo+kredi kartı komisyon+eft masrafı vb dahil edilerek satış fiyatı hesaplanarak mağaza için fiyatlama yapılacaktır.Unutmayın kazanmayı hedeflediğiniz fiyata yansıyacak/kanunen doğacak vergiler siz ödersiniz. Kazancınıza yönelik vergiler üyeye aittir.

Bu seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
Belirleyeceğiniz fiyatın satışı etkileyeceğini unutmayınız. Fotoğrafınıza ideal fiyatı belirlemek için “MasterFototim belirlesin.” seçeneğini tercih edebilirsiniz.Bu seçiminiz yine listede yer alan telif hakkı maliyet fiyatlamalarından biriyle yapılacaktır.
-Satış fiyatını MasterFototim belirlesin. Seçeneğini seçerseniz;  MasterFOTOTIM satış istatistiklerine göre en fazla satış alabilecek en yüksek fiyatı belirlemesini kabul etmiş olursunuz. Bu onayı vererek kazanacağınız miktara itiraz etmeyeceğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.
-Satış gerçekleştiğinde satış sonrası pro üye fotoğrafçının e-posta adresine satış mesajı gönderiyoruz. Fotoğraf satışlarından elde edilen kâr üye fotoğrafçı Cari Hesabına işlenir ve Muhasebe hesabına alacak kaydedilir.
-MasterFOTOTIM tarafından satışlar yapıldıkça Pro fotoğrafçının cari hesabında biriken toplam minimum tutar olan 500TL’ye ulaştığında en geç 15 iş gününde gerekli resmi evraklar tarafınıza gönderilecek ve onaylar sonrasında banka hesabınıza eft ile ödeme gönderilecektir. Kazancınız minimum 500TL tutarına  ulaşamadıysanız, mevcut bakiyeniz Cari Hesapta beklemeye devam edecektir.

BÖLÜM 16 – GALERİYE FOTOĞRAF YÜKLEME KURALLARI

Galeri kurallarını kabul ederken Şunları beyan ve taahhüt etmektesiniz:
-Hesabınıza yüklenen her türlü Görsel İçeriğin fotoğrafı sizin tarafınızdan çekildiğini kabul etmektesiniz.

-Siteye gönderdiğiniz fotoğraftaki tüm Görsel İçeriğin tüm telif hakları da dahil olmak üzere tüm hakların sahibi veya yetkili temsilcisi olduğunuzu beyan ve taahhüt etmektesiniz.

– Bu sözleşmeyi imzalamak; MasterFOTOTIM ile Görsel İçerik üzerindeki haklarınızı paylaştığınızı yayınlama ve sergileme için yetki verdiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.

– MasterFOTOTIM tarafından sitede sergileme ve yayınlamanın  tasarlandığı gibi yapılmasında Görsel İçeriğin fotoğrafınızda kullanımı ile; fotoğrafınızın  tam yetki sahibi ve tam hak sahibi olduğunuzu ve bağlantılı olarak başka herhangi bir kişiden daha fazla izin veya ödeme yapılmasına gerek olmadığını beyan ve taahhüt etmektesiniz. Aksi durumlarda sorumluluğun fotoğrafçıya/size ait olduğunu kabul etmektesiniz.

– Görsel İçeriği MasterFOTIM’e göndererek diğer taraflarla herhangi bir sözleşmeyi ihlal etmiyorsunuz;Görsel İçerik, herhangi bir kişiyi karalamıyor ve herhangi bir kişinin telif hakkını, manevi haklarını, tanıtım haklarını, mahremiyet haklarını veya diğer herhangi bir hakkını ihlal etmediğini veya herhangi bir kanunu, yargı veya hükümet kararını ihlal etmediğini beyan ve taahhüt etmektesiniz..

-MasterFOTOTIM, Koşulları ihlal etmeniz dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir nedenle kurallara aykırı durumlarda; tüm hizmetleri ve / veya MasterFOTIM hesabınızı derhal feshedebilir veya askıya alabilir. Hesabınızın feshi üzerine, hizmetleri kullanma hakkınız derhal sona erecektir.
– Hükümler, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın uygulanabilecektir, TC kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır.

-18 yaş üstü herkes üye olabilir. Üyeler fotoğraflarının satışına onay ve izin verebilir, fotoğrafını satmakta Muge Ltd.Şti.(MasterFOTOTIM)’e yetki verebilir ve/veya fotoğraf satın alabilir. 18 yaş altı abonelikler iptal edilir.

-PRO üye olduğunuzda editör/küratörlere her gün bir adet fotoğraf yükleyebileceğinizi kabul edersiniz. Daha fazla adette yüklemeniz durumunda ek ödemelerle üyeliğinizi yükseltmek zorunda kalacağınızı bilmektesiniz ve ek ödeme yapmayı kabul etmiş olursunuz.

-Siteye kural dışı fazla adette fotoğraf yüklendiğinde doğacak ek ödemeleri yapmadığınızda ilk uyarıdan sonra ödeme gerçekleşmezse ve sonraki ilk tekrarında üyelik haklarınızı kaybedeceğinizi kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.

-Her gün yüklediğiniz fotoğrafların editör/küratörlerin seçimlerinde başarılı olan fotoğraflarınızın sitede yayınlanması ve sergilenmesi için Müge Güzellik LTD ŞTI ve/veyaMASTERFOTOTIM’e yetki verdiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.

-Fotoğraflarınızı önerilen çözünürlükler dışında yüklemeniz (Maks. 2MB) halinde seçim hakkınızı kaybedeceğinizi kabul etmektesiniz.
-MasterFOTIM’e gönderdiğiniz fotoğraflarınızın kendi filigranlarınızı veya telif haklarınızı eklemeniz halinde ve/veya herhangi bir kolaj içerdiğinde seçim hakkınızı kaybedeceğinizi kabul etmektesiniz.
– Editör/küratörlerimiz fotoğrafınızı seçtiği onayladığı taktirde fotoğrafınız galeride yayınlanacaktır .
-Puanlama sistemimizde özel unvanı kazanabilirsiniz.Yüklediğiniz fotoğrafın editör/küratörlerimizce her seçiminde  prestij puanı kazanacaksınız.
Puanlama sistemimiz:  GALERİ sayfasında sergileme/yayınlama için, editörün seçimi ile (fotoğraf başına)>>50 puan kazanırsınız.
-Galeride yayınlanan fotoğraflar aynı zamanda PROFİL sayfanızda da yayınlanır.
-“Fotoğrafıma FotoKritik detaylı yorum yapılmasını istiyorum.” bölümünü onaylarsanız fotoğrafınız detaylı yorumlamalar için FOTOKRİTİK sayfamızda yayınlanacaktır. Editörler ve usta yorumcular fotoğrafınıza detaylı yorumlar yazarak FOTOKRİTİK sayfasında yayınlar.
-“Fotoğrafıma FotoKritik detaylı yorum yapılmasını istiyorum.” bölümünü onayladığınızda FOTOKRİTİK sayfasındaki yorumlamaları istediğinizi ve kabul ettiğinizi beyan etmektesiniz.
– Bu Hizmet Şartları ve size Hizmet sağladığımız her türlü ayrı anlaşma TC  kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır. Web sitemize güncellemeler ve
değişiklikler göndererek bu Hizmet Koşullarının herhangi bir bölümünü kendi takdirimize bağlı olarak güncelleme, değiştirme veya değiştirme hakkını saklı tutarız.

BÖLÜM 17 -FOTOTIM Editör BAŞVURUSU ve EDİTÖRLÜK

-21 yaşını dolduran her fotoğrafçı/eğitmen/sanatçı Fototim EDITÖR olmak için başvuru yapabilir.
-EDİTÖR başvuruları din,ırk, cinsiyet ayırmaksızın her devletten/milletten olabilir. Uluslararası kimliği ile MASTERFOTOTIM bunu desteklemektedir.
-Her 6 aylık EDİTÖRLÜK  başvurusu için yapılan ödeme ile Fototim EDİTÖR olarak direkt onaylanır ve başlar.
-Fototim EDİTÖRLÜK satın alarak siteye yüklenen fotoğrafların editör seçmelerine katılmaya başlarsınız.
-Pro üyelerce yüklenen fotoğraflar Tüm Editörlerce seçilmek üzere bir fotoğraf havuzunda toplanacak ve Editörlerce seçileceklerdir.

-Her editör başarılı bulduğu fotoğraflara bireysel onay verecek, puanlayacak ve seçecektir.
-Seçimlerde; fotoğrafların öncelikli tercihi kategoriye uygunluk, özgün kadraj, sanatsal bakış vb kaygılar taşımak üzerinedir. MASTERFOTOTIM fotoğraf sanatının gelişimine ışık tutacak özgün eserlerin seçilmesine öncelik vermektedir.
-FOTOTIM Editörlüğü satın alan üyeler 6 ay boyunca sitede kendi adlarına seçimlerini haftanın seçimleri başlığıyla yayın yapacaklardır. Her Fototim Editör bu hakka sadece 6 ay boyunca sahip olacaktır.  Böylece kariyerlerine editörlük tecrübelerini ekleyeceklerdir.
-Fototim Editör seçimlerinin sonucunda; gerek MASTERFOTOTIM editör üst heyeti, gerekse üyelerin puan/anketleriyle Fototim Editör’lerin başarı puanı ayrı ayrı belirlenecektir.
-Fototim Editör üyelere her ay başarı puanı bildirilecektir. 6 aylık süreçte toplamda %90 başarılı seçimlerde bulunan Fototim EDİTÖR’ler 6 ayın sonunda süresiz/ücretsiz FOTOTİM EDİTÖRÜ olmayı hak eder.
-6 aylık sürenin sonunda Ücretsiz FOTOTIM Editörlüğünü hak eden yeni editörler ilerleyen yıllarda editör seçimlerine peş peşe aralıksız 6 ay boyunca katılmazsa Ücretsiz Fototim editörlük haklarını kaybederler. Tekrar 6 aylık Fototim Editörlük yapmadan; kaybettikleri haklarını geri alamazlar (raporla tespit edilen hastalık süreçleri gibi özel durumlar hariç).
-İLK BAŞVURU İLE 6 aylık sürede %90 başarılı olamayan üyeler TEKRAR BAŞVURU seçeneğiyle yeni bir 6 aylık Fototim Editörlüğü için başvuru yapabilirler. TEKRAR BAŞVURU seçeneği ile Fototim Editör başvurusu yapmak için sınırlama yoktur, üye dilediği kadar Fototim Editörlüğü yapma hakkı satın alabilir.

-Masterfototim site yönetimi ayrıca ve her zaman ;MASTERFOTOTİM Editör olarak görev yapacak ekip üyelerini ve  üst heyeti bağımsız/kurallar haricinde hususi olarak seçme hakkına sahiptir. Yetkinliğe sahip ve başarılı editör tercihleri her zaman bu seçimlerde koşulsuz aranacaktır. Masterfototim uluslararası/ulusal prestijini koruma ve artırmak için yetkinlik statülerine göre görevlendirmeler için tüm olanaklarını kullanacaktır.
-Fotoğraf seçiminde eş, dost, akraba vb  kişi kayırma yaptığı belirlenen Fototim Editörler seçim hakları iptal edilir ve Fototim Editörlük başlangıç ödemeleri kesinlikle iade edilmez. Kuraldışı hareketleri sonucunda haklarını kaybeden üyeler her hangi bir ücret/tazminat talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.
-Tüm Editörlerin çoğunluk oylarıyla başarılı bulunan fotoğraflar GALERİ ve/veya MAĞAZA da yayınlanmaya/satılmaya başlayacaktır. Seçimlerde puanlama oranı Masterfototim Editörleri için %90 ve Fototim Editörler için %10 olarak değerlendirilecektir.
-MasterFototim Editör ve/veya Fototim Editörlere kesinlikle ücret ödenmeyecektir. Editörlük yapmayı kabul eden her üye editörlük görevinden dolayı her hangi bir ücret talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.
-Fototim Editör başvurusu yapan veya MasterFototim Editör olan her üye, eposta ile bildirerek  editörlük görevinden ayrılabilir. Editörlükten ayrılan editör üye; editörlük görevinden ayrıldığı için her hangi bir ücret/tazminat talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.

BÖLÜM 18 – FOTOKRİTİK Gönder BAŞVURUSU

-21 yaşını dolduran her fotoğrafçı/eğitmen/sanatçı FOTOKRİTİK yapmak olmak için başvuru yapabilir.
-FOTOKRİTİK detaylı yorum yapma başvuruları din,ırk, cinsiyet ayırmaksızın her devletten/milletten olabilir. Uluslararası kimliği ile MASTERFOTOTIM bunu desteklemektedir.
-FOTOKRİTİK detaylı yorumlar Türkçe ve/veya İngilizce yapılabilir.
-Gönderimi yapılacak Fototkritik detaylı yorumun yapıldığı/ilgili fotoğrafın linkini mutlaka belirtmeniz gereklidir.
-Detaylı yorumlar sadece FOTOKRİTİK yoruma açık kategorisindeki fotoğraflardan seçilmelidir.
-Detaylı yorumlar yapıcı ve geliştirici yönde olmalı, sadece hataları belirtmekle kalmayıp, başarıya ulaştıracak yönde geliştirici olmalıdır.
-Detaylı yorumlar başarılı fotoğrafları da yorumlamalıdır ve başarıyı getiren detaylar açıklarak dikkat çekilmelidir.
-Detaylı yorumlar siyasi ifadelerden uzak, kanunlara aykırı olmayan, ahlak kurallarına uygun, kişileri rencide etmeyen, suçlamada bulunmayan, kırıcı olmayan bir dille yazılmalıdır. Aksi şekilde hazırlanan/yazılan detaylı yorumlar yayınlanmayacaktır.
-Detaylı yorumların site editörleri tarafından incelenmesi sonrası yayınlanma onayı çıkabileceği gibi, yorumun yayınlanmama kararı da verilebilecektir.Site yönetiminin kararına itiraz hakkı yoktur.
-Her yorumcunun; detaylı yorum koşullarını sağlayan ve site yönetiminin onayından geçen 1 adet yorumu ayda bir kez yayınlabilecektir.
-Detaylı yorumlar sitemize yüklenme/gönderilme sırasına göre yayınlanacaktır. İstisnai olarak birbirine yakın konudaki yorumların, aynı fotoğrafa ait farklı yorumların, birbirine benzer fotoğraflara yapılan yorumların; sıralamayı bozarak/değiştirerek farklı tarihlerde yayınlanması kararı ve/veya ertelenebilme hakkı Masterfototim site yönetiminindir.
-FOTOKRİTİK GÖNDER bölümüne başvuruda bulunan üye; FOTOKRİTİK Detaylı yorum yazısı için  her hangi bir ücret ve/veya tazminat talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.
-MasterFototim sitesine gönderilen/yüklenen/yayınlanan Detaylı Yorumlara kesinlikle ücret ödenmeyecektir. Detaylı yorum gönderen her üye, yorum yayınından dolayı her hangi bir telif hakkı vb ücret talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.
-Sitede yayınlanmış detaylı yorumların kaldırılması taleplerinde: Yorumu yazan kişinin yayın hakkında fikir değiştirmesi veya fotoğraf sahibinin fotoğrafına yapılan yorumu kaldırmak istemesi durumunda ve/veya her hangi bir nedenle yayından kaldırılması talebi site yönetimince değerlendirilerek olumlu veya olumsuz bir karara bağlanacaktır. Talepte bulunulan detaylı yorum kaldırma talebine site yönetimince verilecek; yayından kaldırma veya kaldırmama kararına itiraz hakkı yoktur. Site yönetiminin kararı kesindir.

BÖLÜM 19 – JÜRİ BAŞVURUSU ve JÜRİ ÜYELİĞİ ANLAŞMASI

-21 yaşını dolduran her fotoğrafçı/eğitmen/sanatçı Masterfototim & Fototim yarışmalarında jüri olmak için başvuru yapabilir.
-Jüri aday başvuruları din,ırk, cinsiyet ayırımı yapılmaksızın her devletten/milletten olabilir. Uluslararası kimliği ile MASTERFOTOTIM bunu desteklemektedir.
-Jüri ol başvuruları değerlendirmeye alınarak onaylanabilir veya red edilebilir. Red edilen başvurulara red cevabı verilir,  fakat her hangi bir yorum getirilmeyecektir.
-Başvurular kategorilere göre sınıflandırılır ve kategorilere göre yarışmalarda görevlendirilebilir. Tüm kategori tercihi ile  jürilik yapabilmek için en az 3 kez farklı yarışmada  jürilik yapmış olma  şartı aranacaktır.
-Her yarışmada 5 veya 7 adet jüri yer alır.  Daha önce başvurup MASTERFOTOTIM de jürilik yapmış olan jüri üyeleri jürinin ilk 3 veya 4 kişisini teşkil edecektir.
Kalan boşluklar için 1 veya 3 jüri kontenjanı yeni başvurular için ayrılmaktadır.
-Jüri toplantıları belirli bir merkezde toplanarak veya dijital/sanal ortam üzerinde canlı toplantı yoluyla yapılacaktır.
-Jüri başvuruları öncelikli olarak kategori seçimi ve başvuru sırasına göre görevlendirilecektir. Görevlendirmeyi sağlık, kişisel vb sorunlar nedeniyle ertelemek isteyen jüri üyesinin yerine sıradan jüri üyesi atanacaktır.
-Yarışma jürilikleri duyurulduktan sonra değiştirilmez en az 3 jüri üyesi ile seçimler yapılır.
-Seçimlerde; fotoğrafların öncelikli tercihi konu başlığına uygunluk, özgün kadraj, sanatsal bakış vb kaygılar taşımak üzerinedir. MASTERFOTOTIM fotoğraf sanatının gelişimine ışık tutacak özgün eserlerin seçilmesine öncelik vermektedir.
-Jüri üyelerinin seçimlerdeki başarıları gerek MASTERFOTOTIM üst jüri heyeti gerekse üyelerin anketleriyle otokontrol edilir. Üst üste iki kez  başarısız bulunan yeni jüri üyeleri  yeni yarışmalarda görevlendirilmeyecektir.
-Fotoğraf seçiminde akraba, eş, dost, kişi kayırma yaptığı belirlenen jüri Masterfototim jüri havuzundan çıkarılır.
-Jüri üyeliği için ücret talep edilemez. Jüri üyelerine her hangi bir ücret vb ödeme yapılmaz.
-Jürilik başvurusu yapan veya jüri olan üye, eposta ile bildirerek  jüri havuzundan, jürilik görevinden ayrılabilir.
-Masterfototim jürilik kurallarını değiştirme hakkına her şekilde sahiptir. Kural değişikliklerini kontrol etmek başvuru sahibinin sorumluluğundadır. Masterfototim herhangi bir duyuru yapmak zorunda değildir.
-Jüri başvurusu yapmakla bu kuralları okuyup anladığınızı ve kuralları kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.

BÖLÜM 20 – YARIŞMALAR

-Yarışma 18 yaşından büyük herkese açıktır; sadece sponsor kuruluş veya temsilcisi, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.
-Katılımcının Yarışma  kurallarına ve koşullarına uygun olmadığı tespit edilirse, giriş reddedilebilir.
-Bir katılımcının görüntüleri, jüriye ardışık olarak sunulmayacaktır. Bir katılımcının dört resmi, bu bölümde dört değerlendirme turu boyunca dağıtılacaktır.
-Girişler, katılımcı tarafından fotografik emülsiyon üzerinde yapılan veya dijital olarak elde edilen fotoğraflar (ışığa duyarlılık yoluyla nesnelerin sensörde görüntü-yakalanması) olarak oluşturulmalıdır. Vektörel çalışmalar kabul edilmeyecektir.
-Siyah Beyaz fotoğraflar: Bir görüntünün yalnızca rengi yokmuş izlenimi veriyorsa (yani, yalnızca saf siyah ve saf beyazı içerebilen gri tonları içeriyorsa) YA DA tek renkte tonlanmış gri tonlamalı bir görüntü olduğu izlenimini veriyorsa, Siyah Beyaz olarak kabul edilir.
-Fotoğrafta (Örneğin Sepya, kırmızı, altın vb. İle) gri tonlamalı veya çok renkli tonlarla değiştirilmiş veya kısmi tonlama, çoklu tonlama veya nokta eklenmesiyle değiştirilmiş izlenimi veren renklendirme, siyah beyaz tanımına uymaz ve Renkli Çalışma olarak sınıflandırılır.
-Fotoğraf yükleyerek katılımcı, fotoğrafın kendisine ait olduğunu onaylar (takma adlara izin verilmez).
-Katılımcı, sponsorların girdiği materyalin tamamını veya bir kısmını sergi ile ilgili medyada yayınlanmak ve / veya sergilenmek üzere ücretsiz olarak çoğaltmasına izin verir.Bu, bir web sitesinde düşük çözünürlüklü yayınlamayı içerebilir. Görüntülerinin çoğaltılamayacağını veya kullanılamayacağını belirten katılımcılar, serginin görsel-işitsellerine dahil edilemeyecek veya serginin sponsorları tarafından “diskalifiye edilebilir”.
-Sergi, telif haklarının kötüye kullanılması konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Görüntüler, fotoğrafçı tarafından dijital işleme programlarında sanatsal değişikliklere tabi tutulabilir.
-Görüntünün tüm bölümleri, sunulan tüm çalışmaların telif hakkını elinde bulunduran fotoğrafçı tarafından fotoğraflanmış olmalıdır.Tüm nihai çalışmalar, fotoğraf filmi veya elektronik dosya veya fotoğraf veya elektronik baskı malzemesi üzerinde montaj olmalıdır.
-Yarışmaya girilen fotoğrafın,  herhangi bir yerinde fotoğrafçının başlığı veya kimliği görünmeyecektir.
-Her görüntünün benzersiz bir başlığı olmalıdır. Yarışmada bir fotoğraf kabul edildiğinde, aynı görüntü veya bu görüntünün “kamerada” benzer bir kopyası veya “reprodüksiyon” kopyası yarışmaya gönderilmemelidir.
-“Adsız” ve “Başlık Yok” gibi sözcükler, bir fotoğrafın başlığının bir kısmı veya tamamı olarak dosya adları olarak kabul edilmez.
-Herhangi bir zamanda, bir veya daha fazla görüntünün bu Giriş Koşullarına uymayabileceği durumlarda, bir katılımcının girişler sunmuş olduğu, bir serginin değerlendirilmesinden önce, sırasında veya sonrasında, sergi organizatörü veya hakemlerin makul takdirine bağlı olarak belirlenirse Belirtilen tanımlar da dahil olmak üzere, fuar organizatörleri girişi sergiden silme ve sergi ile ilgili tüm kabul veya ödülleri geçersiz kılma hakkını saklı tutar. Bu durumlarda ücretler kaybedilebilir veya iade edilebilir. Katılımcı, sergi organizatörlerinin veya hakemlerin kararının nihai olduğunu kabul eder.
-Herhangi bir katılımcının fotoğrafının sorgulanması gerektiğinde, RAW dosyalarının veya sunulan görüntülerin orijinal görüntüsünü istenmesi,   kanıtlarla katılımcının haklılığını tespit etmesi istenebilir.
-Giriş Koşullarını ihlal ettiği tespit edilen fotoğraflar diskalifiye edilir ve reddedilebilir.
-Bu sergiye girerek, e-posta adresi de dahil olmak üzere, verdiğiniz kişisel bilgilerinizi , sergi organizatörleri tarafından bu sergiyle ilişkili amaçlar için  işlenmesine ve kullanılmasına açıkça rıza göstermiş olursunuz.
-Ayrıca, bu yarışmanın resmi olarak tanınması, himayesi veya sponsoru bulunan kuruluşlara bu tür bilgilerin gönderilmesine de açıkça izin veriyorsunuz. Bu yarışmaya girmenin, girişinizin durumunun ve sonuçlarının kamuya açıklanabileceği anlamına geldiğini kabul etmektesiniz.

-Bir katılımcı, bir fotoğraf göndermek için bu Formu doldurduğunda, bu Yarışma Koşullarını okuduğunu onaylayan bir özellik görecektir. Katılımcının onaylaması halinde, fotoğraf yarışmaya gönderilecektir.
-1 adet fotoğrafla katılım ücretsizdir. Farklı kategorilere ayrı ayrı form doldurarak ücretsiz 1’er fotoğraf yükleyebilirisiniz.
-Her bir ek 5 adet yükleme için katılım ücreti 30TLdir.
-Farklı kategorilere ayrı ayrı ücret ödeyerek toplam 12 fotoğraf yüklenebilir.
-Kayıt ücretini ödemeyen fotoğraf çalışmaları değerlendirmeye alınmayacaktır. Fotoğrafçı  yarışmaya katılarak organizatörlerin kurallarını kabul eder.
-Yarışmalara katılmak için yazarlar siyah beyaz ve renkli fotoğraflar ile başvuruyor. Fotoğraf yükleme adetleri her bölüme en fazla 6 adettir.
-Yarışmada Maksimum boyutlar 300 dpi JPG sıkıştırma ile Min.7MB- Maks.10 MB geçmemelidir.
-Yarışma takvimi her FotoTIM yarışmasında ayrı ayrı ilan edilecektir.
– Fotoğraflar Web sitesine yüklenecektir: www.masterfototim.com
-Jüri üyeleri her FotoTIM yarışmasında ayrı ayrı ilan edilecektir.
-Ödüller, her FotoTIM yarışmasında ayrı ayrı duyurulacaktır.
-MASTERFOTOTIM’in yarışmalarda kural değişikliği yapma, yarışmayı iptal etme hakkı saklıdır.
– Yarışmaya katılan üye/fotoğrafçı ve/veya katılımcı tüm kuralları okuyup anladığını, beyan ve kabul etmiş olur.

BÖLÜM 21 – HİZMET ŞARTLARINDA DEĞİŞİKLİKLER
Hizmet Koşullarının en güncel sürümünü bu sayfadan istediğiniz zaman inceleyebilirsiniz. Bu Hizmet Şartları ve size Hizmet sağladığımız her türlü ayrı anlaşma TC  kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır. Web sitemize güncellemeler ve değişiklikler göndererek bu Hizmet Koşullarının herhangi bir bölümünü kendi takdirimize bağlı olarak güncelleme, değiştirme veya değiştirme hakkını saklı tutarız. Değişiklikler için web sitemizi periyodik olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.
Bu Hizmet Koşullarında yapılan herhangi bir değişikliğin yayınlanmasının ardından web sitemizi veya Hizmetimizi kullanmaya devam etmeniz veya bunlara erişiminiz, bu değişikliklerin kabul edildiği anlamına gelir.

BÖLÜM 22 – İLETİŞİM

Hizmet Şartları ile ilgili sorular bize info@masterfototim.com adresine gönderilmelidir.