EDİTÖR olmak sizin de hakkınız!
Editörlüğe başlayın tecrübe kazanın

Şimdi adınızı FOTOTIM Editörleri arasına yazdırın.

  • Editör seçimlerinde siz de başarınızı gösterin
  • Kendinizi geliştirin, fotoğrafçıların gelişimine katkı verin
  • Adaletli seçimlere siz de destek olun
  • Sizin seçimleriniz Adınız ve FotoTIM Editör ünvanınızla her hafta sitede yayınlansın
  • Kariyerinize bu başarınızı yazdırın ve sınırsız/ücretsiz FOTOTIM editörlük hakkı kazanın

MasterFOTOTIM’de ilk başvurunuzla fotoğraf editörü olmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraf kimliğiniz bu 6 ay süreyle “FOTOTIM EDİTÖR” olacaktır.

Sitemize seçimler için yeni yüklenen üyelerin fotoğraflarını siz de puanlayın.
Her hafta 3 adet yeni fotoğraf seçiminizi belirleyin. Adınız ve FotoTIM Editör ünvanınızla haftanın EDİTÖR SEÇİMLERİ bölümünde her hafta seçimlerinizi sitemizde yayınlayalım.
Hemen, editörlerimize katılarak kendinizi geliştirebilir ve kariyerinize yeni bir başarı yazabilirsiniz.

Şimdi kariyerinizi yükseltin.

6 AYLIK FOTOTIM editörlüğü + ProÜye avantajları  SADECE 149TL

Başarılı olun ve sınırsız/ücretsiz FOTOTIM editörlük hakkı kazanın!

AVANTAJLISINIZ: Fototim Editörlüğünüzün yanı sıra 6 Ay boyunca ek olarak PRO üyelik avantajlarından da ücretsiz yararlanacaksınız. Eğer Pro üyeyseniz üyeliğiniz ücretsiz  6 ay daha uzatılacaktır.


Siteye kayıtlı olduğunuz mail adresinizi yazınız.
FotoTIM Editör Başvurusu ve Editörlük Anlaşması

-21 yaşını dolduran her fotoğrafçı/eğitmen/sanatçı Fototim EDITÖR olmak için başvuru yapabilir.

-EDİTÖR başvuruları din,ırk, cinsiyet ayırmaksızın her devletten/milletten olabilir. Uluslararası kimliği ile MASTERFOTOTIM bunu desteklemektedir.

-Her 6 aylık EDİTÖRLÜK başvurusu için yapılan ödeme ile Fototim EDİTÖR olarak direkt onaylanır ve başlar.

-Fototim EDİTÖRLÜK satın alarak siteye yüklenen fotoğrafların editör seçmelerde başarınızı göstermeye başlarsınız.

-Pro üyelerce yüklenen fotoğraflar Tüm Editörlerce seçilmek üzere bir fotoğraf havuzunda toplanacak ve Editörlerce puanlanacaktır.

-MasterFototim Editörler dijital/sanal ortam üzerinde bireysel olarak ve/veya canlı toplantı yoluyla yapacakbileceklerdir.

-Her editör başarılı bulduğu fotoğraflara bireysel olarak puanlayacaktır.

-Seçimlerde; fotoğrafların öncelikli tercihi kategoriye uygunluk, özgün kadraj, sanatsal bakış vb kaygılar taşımak üzerinedir. MASTERFOTOTIM fotoğraf sanatının gelişimine ışık tutacak özgün eserlerin seçilmesine öncelik vermektedir.

-FOTOTIM Editörlüğü satın alan üyeler 6 ay boyunca sitede kendi adlarına seçimlerini haftanın seçimleri başlığıyla yayın yapacaklardır. Her Fototim Editör bu hakka sadece 6 ay boyunca sahip olacaktır. Böylece kariyerlerine editörlük tecrübelerini ekleyeceklerdir.

-Fototim Editör seçimlerinin sonucunda; gerek MASTERFOTOTIM editör üst heyeti, gerekse üyelerin puan/anketleriyle Fototim Editör'lerin başarı puanı ayrı ayrı belirlenecektir.

-Fototim Editör üyelere her ay başarı puanı bildirilecektir. 6 aylık süreçte toplamda %90 başarılı seçimlerde bulunan Fototim EDİTÖR'ler 6 ayın sonunda süresiz/ücretsiz FOTOTİM EDİTÖRÜ olmayı hak eder.

-6 aylık sürenin sonunda FOTOTIM Editörlüğünü hak eden yeni editörler ilerleyen yıllarda editör seçimlerine peş peşe aralıksız 6 ay boyunca katılmazsa Fototim editörlük haklarını kaybederler. Tekrar 6 aylık Fototim Editörlük yapmadan; kaybettikleri haklarını geri alamazlar (raporla tespit edilen hastalık süreçleri gibi özel durumlar hariç).

-İLK BAŞVURU İLE 6 aylık sürede %90 başarılı olamayan üyeler TEKRAR BAŞVURU seçeneğiyle yeni bir 6 aylık Fototim Editörlüğü için başvuru yapabilirler. TEKRAR BAŞVURU seçeneği ile Fototim Editör başvurusu yapmak için sınırlama yoktur, üye dilediği kadar Fototim Editörlüğü yapma hakkı satın alabilir.

-Masterfototim site yönetimi ayrıca ve her zaman ; Editör olarak görev yapacak ekip üyelerini ve üst heyeti bağımsız/kurallar haricinde hususi olarak seçme hakkına sahiptir. Yetkinliğe sahip ve başarılı editör tercihleri her zaman bu seçimlerde koşulsuz aranacaktır. Masterfototim uluslararası/ulusal prestijini koruma ve artırmak için yetkinlik statülerine göre görevlendirmeler için tüm olanaklarını kullanacaktır.

-Fotoğraf seçiminde eş, dost, akraba vb kişi kayırma yaptığı belirlenen Fototim Editörler seçim hakları iptal edilir ve Fototim Editörlük başlangıç ödemeleri kesinlikle iade edilmez. Kural dışı hareketleri sonucunda haklarını kaybeden üyeler her hangi bir ücret/tazminat talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.

-Tüm Editörlerin çoğunluk oylarıyla başarılı bulunan fotoğraflar GALERİ ve/veya MAĞAZA da yayınlanmaya/satılmaya başlayacaktır. Seçimlerde puanlama oranı Masterfototim Editörleri için %90 ve Fototim Editörler için %10 olarak değerlendirilecektir.

-MasterFototim Editör ve/veya Fototim Editörlere kesinlikle ücret ödenmeyecektir. Editörlük yapmayı kabul eden her üye editörlük görevinden dolayı her hangi bir ücret talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.

-Fototim Editör başvurusu yapan veya MasterFototim Editör olan her üye, eposta ile bildirerek editörlük görevinden ayrılabilir.Editörlükten ayrılan editör üye; editörlük görevinden ayrıldığı için her hangi bir ücret/tazminat talep etmeyeceğini açıkça beyan etmiş ve kabul etmiş olacaktır.

-Masterfototim kuralları değiştirme hakkına her zaman, her şekilde sahiptir. Kural değişikliklerini kontrol etmek başvuru sahibinin sorumluluğundadır. Masterfototim herhangi bir duyuru yapmak zorunda değildir. Kural değişiklikleri geriye dönük uygulanamaz.

-Her üye Fototim EDİTÖR ödemesi ile editörlüğe başladığınızda, bu kuralları okuyup anladığınızı ve kuralları kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz.
=
Not: Sonraki adımda ödemenizi tamamladıktan sonra Fototim Editör üyeliğiniz aktif olacaktır.
Unutmayın 6 Ay sonunda FOTOTIM EDITOR’lüğü için başarılı olduğunuzda, artık ödeme yapmazsınız ve sınırsız/ücretsiz FOTOTIM editörlük hakkı kazanırsınız.