Change your cover photo
Upload
elmas
Change your cover photo
This user account status is Approved

This user has not added any information to their profile yet.

elmas
Elmas
Cumcu
Joined Aralık 22, 2020
Biyografi Trabzon'un Tonya ilçesinde doğdum, büyüdüm ve dört kız çocuğu annesiyim. Fotoğrafçılığa 2013 yılında Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin düzenlediği fotoğraf kursuyla başladım. 2019 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünden mezun oldum. Trabzon Fotoğrafevi ve Fotoforum Derneklerinin etkinlikleri yanında farklı fotoğraf eğitimleride alma imkanım oldu. 2019 yılında Beykoz Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi ve İFSAK'ın ortaklaşa gerçekleştirdiği ''İyi Fotoğrafın Peşinde'' adlı eğitim programına katıldım ve sertifika aldım.
Fotoğraf hayatım boyunca, ikisi Tonya’da; ikisi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü desteği ile Trabzon'da gerçekleştirilen "Emekçi Kadınlar" fotoğraf sergilerim ve "Eğreti Hayatlar" fotoğraf serimide bir çok kez sergilemiş bulunmaktayım. Bunlara dışında da birçok karma sergide fotoğraflarım yer almıştır.
Uzun soluklu çalışmalar olan (2016'dan günümüze değin süre gelen...) ''Eğreti Hayatlar'' (Trabzon'un Esentepe Mahallesinde yaşayan mültecilerin yaşama tutunma cabaları, özellike sokaklarda şekillenen çocukların sessiz çığlıkları...) ve ''Zismon'' (doğup büyüdüğüm yer olan Tonya'da; kaybolan kültürümüzü kayıt altına almak amaçlı yapılmış çalışmalar...) bana ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece ve kabuller getirmiştir ve bu sayede Efıap ünvanını kazanmış bulumaktayım. Halen fotoğrafçılık yolculuğuma; Ortahisar Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi nezdinde açılmış olan ''Fotoğrafçılık Kursunda'' eğitmen olarak devam etmekteyim. profesyonel olarak özel gün fotoğrafçılığıda yapmaktayım.
2013 yılında tanıştığım ve zamanla hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline gelen fotoğraf, benim için sessiz çığlıkları duyurma çabasıdır...